خواص روغن گل رز محمدی برای سلامتی و پوست

%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86 %DA%AF%D9%84 %D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C 1 - خواص روغن گل رز محمدی برای سلامتی و پوست

روغن گل محمدی یا روغن گل رز از روغن های ضروری خوشبو و آرامش بخش است که از گل محمدی و طی فرایند تقطیر ساده بخار به دست آمده و از هزاران سال پیش برای اهداف درمانی، رفع استرس و زیبایی پوست بخصوص در آروماتراپی استفاده می شده است.

1 – مبارزه با افسردگی

روغن گل سرخ باعث افزایش اعتماد به نفس و قدرت ذهنی می شود و همین امر در مبارزه با افسردگی موثر می باشد. روغن گل سرخ را می توان به عنوان یک داروی ضد افسردگی برای بیماران مبتلا به افسردگی حاد یا افرادی که تحت درمان توانبخشی هستند، تجویز و اثرات مثبت بودن آن را در زندگی آن ها مشاهده کرد.

2- کاهش التهاب

اسانس گل رز می تواند با کاهش التهاب در درمان تب، روماتیسم، آرتروز و نقرس مفید واقع شود. همچنین می تواند در سایر موارد التهابی ناشی از عفونت های میکروبی، مصرف مواد سمی، سوء هاضمه و کم آبی بدن مفید باشد.

3 – درمان زخم

یکی از معطر ترین و لوکس ترین درمان ها برای زخم، استفاده از روغن گل سرخ است. درمان زخم خود را با روغن گل رز به جای لوسیون های ضد عفونی کننده معمولی تصور کنید. به طور موضعی روغن گل رز به بهبود زخم و جلوگیری از عفونت آن کمک می کند

4 – خواص ضد اسپاسم

اسانس گل رز اسپاسم در سیستم تنفسی و روده، و همچنین اسپاسم عضلانی در اندام های مختلف، را از بین می برد. همچنین در درمان تشنج، کشیدگی و گرفتگی های عضلانی کمک می کند.

5 – افزایش میل جنسی

داشتن احساسات عاشقانه و نیاز جنسی برای داشتن زندگی زناشویی موفق ضروری است. عطر و بوی گل سرخ می تواند شما را تحریک کند و احساسات عاشقانه را در شما بیدار کند. پس روغن گل سرخ را در این زمینه فراموش نکنید، چرا که روغن گل رز می تواند علائم اختلال عملکرد جنسی، اختلال نعوظ و هم چنین سکته قلبی را کاهش دهد و باعث افزایش میل جنسی شود.

%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86 %DA%AF%D9%84 %D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C 2 - خواص روغن گل رز محمدی برای سلامتی و پوست

6 – ضدباکتری و ضد ویروس

روغن گل سرخ یک ضد باکتری عالی است و مانند یک سپر در مقابل ویروس ها عمل می کند. این روغن می تواند در درمان اسهال، وبا، مسمومیت غذایی و سایر بیماری هایی که توسط باکتری ایجاد می شود، مفید باشد. هم چنین می تواند عفونت های داخلی ناشی از باکتری در روده بزرگ، معده و مثانه و عفونت های خارجی بر روی پوست، گوش ها، چشم ها و زخم ها را درمان کند.

7 – مراقبت از پوست

این ویژگی اسانس گل رز می تواند برای کسانی که مراقبت از پوستشان بسیار مهم است، قابل توجه باشد. روغن گل سرخ به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی اسانس گل رز، بر روند بهبودی پوست اثر می گذارد. استفاده از روغن گل سرخ بر روی پوست باعث می شود زخم ها و جای جوش و آکنه از بین برود. هم چنین برای از بین بردن علائم کشیدگی بر روی پوست که بر اثر حاملگی و زایمان یا چاقی به وجود می آید و هم چنین زخم جراحی، می تواند از این روغن استفاده کرد و شاهد نتایج فوق العاده آن بود.

8 – حفظ سلامت کبد

اسانس گل رز برای سلامتی کبد شما مناسب است. روغن گل رز باعث تقویت کبد می شود. همچنين مشكلاتي مانند جريان بيش از حد صفرا، اسیدها و زخم ها را رفع می کند.

9 – جلوگیری از یبوست

روغن گل سرخ می تواند به عنوان یک ملین بدون عوارض و با بوی خوش در رفع یبوست موثر واقع شود. همچنین بر عضلات روده و مقعد اثر می گذارد و باعث پاکسازی روده ها می شود.

10 – کاهش اضطراب

روغن اسانس گل رز به عنوان یک نیروبخش و آرام بخش برای اعصاب عمل می کند. پس اگر اضطراب به سراغتان آمد بهتر است یک رز زیبا و یا اسانس آن را ببویید.

اشتراک گذاری مطلب
کانال تلگرام کافی میکس