بیوگرافی حسین یاری + عکس

Hossein Yari Cafe Mix.IR 001 - بیوگرافی حسین یاری + عکس

بیوگرافی حسین یاری

حسین یاری (زادهٔ 16 دی 1346 خورشیدی، تهران ) بازیگر ایرانی سینما، تئاتر و تلویزیون است. حسین یاری عموی زهیر یاری میباشد.

Hossein Yari Cafe Mix.IR 002 - بیوگرافی حسین یاری + عکس

شروع فعالیت

حسین یاری بازیگر سینما و تلویزیون است او بازیگری را از سال ۱۳۵۸ در سن ۱۲ سالگی با نمایش «گندم‌های خونین» آغاز کرد و در سال ۱۳۶۰ به گروه تئاتر حوزهٔ اندیشه و هنر اسلامی پیوست. در سال ۱۳۶۲ برای نخستین بار بازیگری جلوی دوربین فیلمهای ۱۶ میلیمتری «وارث» و «سرباز کوچک» را تجربه نمود. وی همچنین یک دورهٔ یکساله را در واحد دوبلاژ صدا و سیما گذراند و در این مدت، گفتار متن حدود بیست فیلم مستند را اجرا نمود.

Hossein Yari Cafe Mix.IR 003 - بیوگرافی حسین یاری + عکس

ازدواج

حسین یاری متاهل است او در سال 1371 ازدواج کرده است و سه فرزند به نام های سروش، سارا و علی دارد. همسرش در مورد ازدواجشان می گوید : در آن زمان که ازدواج کردم فقط 17 سال داشتم.

رابطه با فرزندان

رابطه حسین یاری با سه فرزندش بسیار خوب است و همیشه فرزندان این نکته را می گویند که به وجود پدرشان افتخار می کنند و با این که گاهی شهرت پدر باعث اذیت شدنشان در میان هم سن و سال ها می شود اما از افتخار و لذت زیادی از این موضوع می برند.

Hossein Yari Cafe Mix.IR 004 - بیوگرافی حسین یاری + عکس

سینما نبود فوتبالیست می شدم 

اگر برایم سینما جدی نبود الان در یکی از تیمهای فوتبال و حتی تیم های باشگاهی بازی می کردم.من هم دوره محمدرضا حیدریان (کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال) هستم او بچه محلمان بود.با هم سالهای سال گل کوچک بازی می کردیم ، فوتبالم در سطحی بود که صادقانه می گویم محمدرضا حیدریان روی آن قسم می خورد ولی در فوتبال به قول معروف گل بزرگ، توفیق آنچنانی نداشتم در سالن خوب بودم البته الان هم بازی می کنم اما نه به آن خوبی چون شرایط سنی و طراوت خیلی مهم است ولی به هر حال گلیم خودم را از آب بیرون می کشم.

اشتراک گذاری مطلب
کانال تلگرام کافی میکس