بیوگرافی حسین پاکدل + عکس

Hossein Pakdel Cafe Mix.IR 001 - بیوگرافی حسین پاکدل + عکس

بیوگرافی حسین پاکدل

حسین پاکدل (متولد 1338 اصفهان) نویسنده، نمایش نامه نویس، مجری صدا و سیما و کارگردان ایرانی است. او در سال های 1366 تا 13733، مدیریت پخش شبکه اول سیما را بر عهده داشت. همچنین مدیر دوره های دهم و یازدهم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان بود. او مدتی نیز مدیریت تئاتر شهر را بر عهده داشت. از کارهای او می توان نویسندگی و کارگردانی نمایش های حضرت والا و رقص زمین را نام برد.. او برادر مهدی پاکدل و مسعود پاکدل است.

Hossein Pakdel Cafe Mix.IR 002 - بیوگرافی حسین پاکدل + عکس

فعالیت

حسین پاکدل مدیریت پخش شبکه اول سیما را از سال 1366 تا 1373 به عهده داشت. او مدیر دوره های دهم و یازدهم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان هم بود. حسین پاکدل مدتی مدیریت تئاتر شهر را به عهده داشت. او نمایش های حضرت والا و رقص زمین را نویسندگی و کارگردانی کرده است.

Hossein Pakdel Cafe Mix.IR 003 - بیوگرافی حسین پاکدل + عکس

ازدواج

حسین پاکدل همسر عاطه رضوی بازیگر است و یک دختر به نام سبا دارد.

Hossein Pakdel Cafe Mix.IR 004 - بیوگرافی حسین پاکدل + عکس

ممنوع‌ التصویری

قرار بود همچون سالهای قبل حسین پاکدل از مسوولین عالی‌رتبه و همچنین مجری سالهای گذشته در صداوسیما ,اجرای برنامه اختتامیه سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر را بر عهده داشته باشد، اما ناگهان او از این کار, به دلیل ممنوع‌التصویری در تلویزیون کنار گذاشته شد؛

و اجرای برنامه به محمدرضا شهیدی‌فرد محول شد؛ تغییر مجری، اجرای ضعیف و حرفهای کنایه‌آمیز شهیدی‌فرد ,به هنرمندان در رسانه‌ها بازتاب فراوانی داشت. حذف تصاویر و نام «حسین پاکدل» ,هنرمند سرشناس ایرانی, از تیزر یا آنونس‌های تبلیغاتی فیلم «خانه کاغدی» در صدا و سیمای جمهوری اسلامی با اعتراض برخی, از سینماگران ایران همراه شد.

پرویز پرستویی در مصاحبه‌ای که در تاریخ ۱۶ دی ماه ۹۶ با فریدون جیرانی در برنامه زنده سی و پنج داشت, این موضوع را به‌طور کامل تشریح کرد و دلیل این ممنوع التصویری را بازگو کرد.

Hossein Pakdel Cafe Mix.IR 005 - بیوگرافی حسین پاکدل + عکس

اشتراک گذاری مطلب
کانال تلگرام کافی میکس